• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
 

Hradné múzeum

Mestské múzeum

Info centrum

Mestská knižnica

 

Úrad vlády Slovenskej republiky – program Kultúra národnostných menšín 2017; Banskobystrický samosprávny kraj

„XVIII. Fiľakovské historické hradné hry a Medzinárodná súťaž v historickej lukostreľbe“

Ako je už roky v júni zvykom, aj tohto roku sa na hrade Fiľakovo konali historické hradné hry a súťaž v historickej lukostreľbe.

Sobotňajší program odštartoval o 16:00 hod., kedy boli pre deti pripravené bábkové predstavenie, prekážková dráha, historické hračky a hry. 

Od šiestej večer sa mohli malí aj veľkí kochať pohľadom na rytiersky turnaj, kde domáce aj zahraničné historické skupiny predviedli bravúrny výkon. Nechýbali kone, skutočné zbrane, ani bojová nálada stredoveku. Po turnaji nasledovala rekonštrukcia pádu fiľakovského hradu, ktorá návštevníkom priblížila historické udalosti z roku 1682. Núdza nebola ani o sprievodné programy ako napríklad dobová mučiareň, remeselnícky jarmok s výrobkami predajcov zo Slovenska a Maďarska, tvorivé dielne, či Kráľovská čokoláda. Deň zakončila historická zábava, kde si návštevníci mohli vyskúšať dobové tance a ochutnať stredovekú kuchyňu. Na veľkú radosť organizátorov na hrad zavítalo, napriek nezvyčajne chladnému počasiu, rekordných 1200 návštevníkov. V druhý deň podujatia sa konala Medzinárodná súťaž v historickej lukostreľbe , pod vedením OZ Koháry. Súťaž má na hrade už skutočnú tradíciu, čo potvrdila stovka prihlásených záujemcov zo Slovenska a Maďarska. Dvojdňové podujatie bolo realizované s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky – program Kultúra národnostných menšín 2017Banskobystrického samosprávneho kraja.

  

 

 

 
 
 
 
Používame cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.