• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
 

Hradné múzeum

Mestské múzeum

Info centrum

Mestská knižnica

 

Obľúbené veľkonočné podujatie sa uskutoční 1. apríla od 10:00 do 16:00 hodiny. Organizátori pripravili aj tohto roku patrične bohatý folklórny program v popredí tvorivých dielní, programu pre deti a remeselníckeho jarmoku.

V programe s názvom „Pozdrav z Matúšovej zeme“ sa predstavia Folklórny súbor Berkenye (Košúty), Ľudová hudba Dénesa Németha a Citarová hudba Dióhéj (Sládkovičovo). V rámci kultúrneho bloku „Dedičstvo starých rodičov“ vystúpia Folklórny súbor Borostyán a detský folklórny súbor Kincskereső (Drnava) a Folklórny súbor Rakonca (Fiľakovo). Vyvrcholením programu bude koncert skupiny CIMBALIBAND. V tvorivých dielňach sa záujemcovia budú môcť zapojiť do zdobenia veľkonočných kraslíc, prípravy kožených náramkov, smaltovania šperkov, pečenia mlynárskych koláčov a medovníkov, a budú môcť ochutnať špeciality palóckej ľudovej kuchyne.

www.palochusvet.szm.sk

 

Hlavný organizátor: OZ Pro Gaudio. Spoluorganizátori: Hradné múzeum vo Fiľakove, miestne občianske združenia a organizácie.

Vzhľadom na nevypočitateľné počasie Vám oznamujeme, že podujatie Palócka Veľká noc sa uskutoční namiesto hradného areálu v Mestskom kultúrnom stredisku (bývalom Závodnom klube).

 
 
 
 
Používame cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.