• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
 

Hradné múzeum

Mestské múzeum

Info centrum

Mestská knižnica

 

bona_friderika

   Jednou z priorít Mestskej knižnice vo Fiľakove je podpora miestnych literárnych tvorcov a poskytnutie priestoru na prezentáciu ich práce. V lete tohto roku sa na literárnej scéne objavila maďarsky píšuca autorka z Fiľakova, Friderika Bóna. Jej publikácia s názvom „Amoda“ vyšla vo vydavateľstve Underground Kiadó v Budapešti.

  Friderika Bóna skončila Gymnázium Fiľakovo, v súčasnosti študuje prekladateľstvo a tlmočníctvo, jazykovú kombináciu maďarčina a angličtina, na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Dej knihy sa točí okolo mladého dievčaťa menom Karola, ktorej sa po stretnutí so svojou doposiaľ nepoznanou starou mamou, žijúcou v malej dedinke na hranici Novohradu a Gemera, vynorí množstvo otázok. Ako sama hovorí, román je inšpirovaný tunajšou, výnimočnou „atmosférou“ a je zmesou jej fantázie, ako aj všetkého, čo ju obklopuje. Obálku knihy vytvorila  jej najlepšia priateľka, grafička Eszter Kelemen.

Ak Vás zaujíma literatúra a miestni autori, určite si nenechajte ujsť predstavenie knihy Frideriky Bóna s názvom „Amoda“, ktorá sa uskutoční 8. októbra 2021, od 16:30 hod. v Mestskej knižnici vo Fiľakove. S autorkou sa bude v maďarskom jazyku rozprávať jej bývalá učiteľka a zároveň korektorka knihy Zsuzsanna Szvorák.

Z dôvodu protipandemických opatrení bude na podujatie vpustených max. 50 osôb. Respirátor FFP2 povinný.  Všetkých záujemcov srdečne očakávame!

 
 
 
 
Používame cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.