• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
 

Hradné múzeum

Mestské múzeum

Info centrum

Mestská knižnica

 

Hradné múzeum vo Fiľakove v spolupráci so Z.p.o. Geopark Novohrad – Nógrád a maďarskou organizáciou Novohrad – Nógrád Geopark Nonprofit Kft.

usporiada 12. novembra 2013 (unngeopark_mesiariktorok) o 16:00 hodine v Mestskej knižnici vo Fiľakove besedu s predstaviteľmi uvedených organizácií, spojenú s premietaním filmu a otvorením fotografickej výstavy. Témou podujatia bude fenomén „geopark“, vznik a miesto prvého cezhraničného Novohrad – Nógrád geoparku vo svete, jeho fungovanie pod patronátom UNESCO. Záujemcovia sa môžu oboznámiť s najkrajšími prírodnými a kultúrno-historickými lokalitami, turistickými pozoruhodnosťami územia, ako aj s dostupnými mapami a publikáciami z oblasti. Počas večera predstaví Szilárd Drexler – producent a fotograf, autor nevšedných záberov severomaďarských končín – svoj film s názvom „Novohrad – Nógrád Geopark“ v maďarskom jazyku.

Sprievodným programom bude otvorenie už spomínanej fotografickej výstavy v priestoroch knižnice, ktorú tvorí výber z najlepších záberov trojdňového podujatia s názvom „Medvesi Fotós Maraton“, určeného pre profesionálnych a amatérskych fotografov.

Vstup voľný.

 
 
 
 
Používame cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.