• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
 

Hradné múzeum

Mestské múzeum

Info centrum

Mestská knižnica

 

 

Mesto môžu návštevníci odteraz spoznávať prostredníctvom digitálneho sprievodcu. Inovatívne riešenie im umožní objavovať históriu mesta, ako aj jeho príbehy z dávnej minulosti i súčasnosti v troch jazykových mutáciách.

Aplikácia ponúka na tento účel dve možnosti:

1. Na piatich orientačných bodoch hradu, z ktorých je výborný výhľad na mesto, sú umiestnené informačné tabule (na ochodzi Bebekovej veže juhovýchodným, juhozápadným a západným smerom, vo východnej časti horného hradu - juhozápadným smerom, a v najvyššom, pre turistov dostupnom bode hradu - smerom na sever). Načítaním QR kódov vyznačených na tabuliach si môžete prečítať alebo vypočuť krátku prezentáciu pozoruhodnosti, ktorá sa naskytá v panoráme z daného miesta, ilustrovanú fotoprílohou a videozáznamom.

2. Tí, ktorí túžia po malej prechádzke navyše, môžu tieto pozoruhodnosti navštíviť a pozrieť zblízka. Pomôže im v tom navigačná funkcia zabudovaná do aplikácie. Na jednotlivých miestach sme taktiež umiestnili informačné tabule s QR kódmi, ktoré potvrdzujú, že ste na správnom mieste. Načítaním kódov sa môžete dozvedieť zaujímavosti o danej historickej pamiatke, ale medzi jednotlivými lokalitami sa dá ľahko zorientovať aj v rámci aplikácie.

Snažili sme sa vytvoriť ľahko obsluhovateľný a prehľadný nástroj na spoznanie atraktivít mesta. Pre používanie aplikácie je potrebné zapnúť mobilné dáta (internet), respektíve určiť polohu pre funkciu navigácie.

digitalny_sprievodca

 
 
 
 
Používame cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.